Seria fantastyczna dla młodych czytelników

Dary anioła” to fantastyczna seria dla młodych czytelników. Jej autorką jest Cassandra Clare, która początkowo chciała stworzyć serię książek o takiej tematyce, ale dedykowaną dla nieco starszych czytelników. Tylko przypadek sprawił, że wiek poszczególnych bohaterów został obniżony. Sama autorka swoją decyzję uzasadniła tak: “chce opowiedzieć historię o osobach w najważniejszym okresie ich życia, pomiędzy dorastaniem a dorosłością, gdzie trzeba zadecydować kim się chce być, a nie myśleć nad tym, kim się już jest”. Czy tak faktycznie jest? Warto się o tym przekonać osobiście. Pomimo tego, że książka opowiada o młodych ludziach, cieszy się dużą popularnością także wśród starszych czytelników.

Wojna i siły zła

Cała seria to fantastyczne opowiadanie, gdzie na pierwszy plan wysnuwa się wątek romantyczny. Chociaż nie jest to całkowita baza, ponieważ mamy tutaj do czynienia ze starciem sił dobra ze złem. Aby móc połapać się w całej historii (która czasem wydaje się nieco skomplikowana), należy czytać całą serię od początku. Jest to niezwykłą historia, która może mieć również duży wpływ na życie młodych ludzi. Główną bohaterką jest Clarissa Adele Fairchild, córka Valentine’a Morgensterna i Jocelyn Fray, siostra Jonathana Morgensterna. Dziewczyna nie wiedziała, że jest Nocnym Łowcą. Była święcie przekonana, że jest normalnym człowiekiem. Jej mama, która to ją wychowywała, ani słowem nie wspomniała o tym, że Clary może posiadać jakieś specjalne siły. Ojca dziewczyna nigdy nie poznała. Zginął w wypadku samochodowym. Tak zawsze mówiła mama, ale okazało się, że i to było także nieprawdą.

Oszukać przeznaczenie

Jocelyn była pewna tego, że uda jej się oszukać przeznaczenie. Ojciec Clary przeprowadzał swoje doświadczenia na Jocelyn, kiedy ta była w ciąży z Clary. Kobieta dostawała do picia krew anioła. Dzięki temu urodzone dziecko miało nadprzyrodzone umiejętności. Tylko, że mama nie chciała, aby córka takowe umiejętności – dla jej własnego dobra. W pewnym momencie zaczęła zaprowadzać bohaterkę do Magnusa Bane’e, który co roku blokował jej pamięć i pozbawiał daru widzenia. Częściowo to pomogło, ale jak się okazało – nie da się do końca oszukać przeznaczenia. Dziewczyna w wieku nastu lat dowiedziała się kim jest naprawdę. Bycie Nocnym Łowcą wcale nie okazało się tak fajne. Dlaczego? Tego wszyscy czytelnicy dowiedzą się już z tej książki, która to zapewnia niesamowite przygody i emocje. Przy takich książkach, jak “Dary anioła” nie sposób się nudzić.